عدم مکش آب توسط پمپ جارو استخر

چرا پس از اتصال شلنگ جارو به اسکیمر یا پمپ تصفیه آب استخر، پمپ قادر به مکش آب نبوده و نیاز به هواگیری مجدد دارد؟


نوشته شده توسط : حسام الدین پولادی


در این مقاله به یکی دیگر از سوالات متداول در مورد ورود هوا به داخل پمپ و عدم مکش آب توسط پمپ در هنگام اتصال شلنگ جارو استخر شنا می پردازیم. در ادامه در قالب یک ویدیو، این سوال توسط کارشناسان پولبان پاسخ داده می شود:

چرا پمپ در هنگام اتصال شلنگ جاروی استخر قادر به مکش آب نیست و اصطلاحاً خشک کار می کند؟دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این اتفاق شود. یکی از رایج ترین آن ها وجود هوا در شلنگ جارو است. لذا قبل از آنکه شلنگ را به پمپ یا اسکیمر متصل کنید، آن را مقابل یکی از جت های دهش آب استخر قرار داده و یا درون آب استخر فرو ببرید تا کاملاً هوای آن خارج شده و با آب پر شود.

دلیل دیگر می تواند وجود هر گونه سوراخ در شلنگ جارو باشد. اگر قسمتی از شلنگ سوراخ باشد و این قسمت خارج از آب استخر قرار گرفته باشد، پمپ می تواند هوا را از این قسمت مکش کرده و توانایی مکش آب را از دست بدهد.

دلیل دیگر نیز می تواند مسدود شدن شلنگ باشد. لذا قبل از استفاده حتما داخل شلنگ را بررسی کرده و آن را با آب شستشو دهید.

مورد دیگر اینکه در هنگام اتصال شلنگ جارو به ورودی پمپ و افزایش فشار مکش از سمت پمپ، ممکن است شلنگ در ابتدای کار به دلیل فشار وارده دچارتغییر شکل شده و قابلیت عبور جریان آب را از دست بدهد. لذا از جنس و کیفیت شلنگ اطمینان حاصل کنید.

و در آخر اورینگ درپوش استرینر پمپ را حتماً بررسی کنید. ورود هوا به پمپ از این قسمت بسیار رایج بوده و در هنگام اتصال شلنگ جارو به ورودی پمپ و افزایش فشار، هوا از این طریق وارد قسمت مکش پمپ شده و پمپ توانایی مکش آب را از دست می دهد.


جهت مشاهده پمپ های استخر و جکوزی کلیک کنید


مطالب مرتبط: