معرفی قرص کلر بزرگ سایز 3 اینچ

رایج ترین نوع کلر جهت ضد عفونی استخر و جکوزی
مناسب انواع استخر و جکوزی خصوصی و نیمه عمومی


کلر پر مصرف ترین ماده شیمیایی در استخر است که آب استخر شما را ایمن و قابل استفاده می سازد. کلر آب استخر را ضدعفونی کرده و میکروب ها، باکتری ها و سایر آلودگی هایی که سلامتی شما را به خطر می اندازند را از بین می برد.

قرص کلر یک روش ایمن، موثر و مقرون به صرفه جهت ضدعفونی استخر به شمار می رود. این قرص ها به گونه ای طراحی شده اند که به تدریج کلر را درون آب آزاده کرده و به مرور کوچک و کوچکتر می شوند.

به دلیل سهولت استفاده، این قرص ها در میان دارندگان استخر بسیار محبوب هستند. در بیشتر موارد، شما تنها کافی است که قرص کلر را درون کلرزن قرار دهید.

برخلاف کلر پودری و کلر مایع، قرص کلر نیاز به اندازه گیری دقیق ندارد، که این کار سرعت انجام کار را بالاتر می برد. در ادامه روش تجربی جهت تعیین مقدار قرص کلر مورد نیاز استخرتان را معرفی می کنیم.

قرص های کلر در دو سایز 1 اینچ و 3 اینچ عرضه می شوند. در بیشتر موارد بهتر است از قرص های 3 اینچ استفاده کنید که به صورت تقریبی به ازای هر 20 مترمکعب آب استخر و در مدت یک هفته، یک عدد قرص کلر 3 اینچی در نظر گرفته می شود. از طرف دیگر، قرص های 1 اینچی حاوی کلر کمتری بوده (نصف مقدار کلر در قرص 3 اینچ) و جهت استفاده در استخرهای و جکوزی های کوچک تر و روبسته مناسب تر هستند.

علاوه بر تفاوت در سایز، قرص های کلر دو حالت تثبیت شده و تثبیت نشده دارند. قرص کلر تثبیت شده دارای مقداری سیانوریک اسید می باشد و در مقابل نور خورشید ماندگاری بالاتری دارد. لذا در صورتی که استخرتان روباز است، از قرص کلر تثبیت شده استفاده کنید.

جدول راهنمای تقریبی مقدار قرص کلر بزرگ سایز 3 اینچ مورد نیاز برای استخر

حجم استخر تعداد قرص 3 اینچ
مترمکعب در یک هفته
10 - 20 1
28 1 - 2
40 2
50 2-3
60 - 70 3
80 3 - 4
100 4 - 5
120 5 - 6