Which Type of Automatic Pool Cleaner Should I Use?

انتخاب جاروی اتوماتیک (رباتیک) استخر


نوشته شده توسط : حسام الدین پولادی


جاروی استخری یکی از نیازهای اولیه و ضروری جهت نظافت استخر می باشد. هنگامی که می خواهید جاروی اتوماتیک استخر خریداری کنید، ممکن است در انتخاب جاروی مناسب دچار تردید شوید. تنوع زیاد مدل و برندها در این زمینه می تواند شما را سردرگم کند. سه نوع مختلف جاروی اتوماتیک استخر عبارتند از: جاروی فشار جانبی (Pressure Side)، جاروی مکشی (Suction) و جاروی رباتیک (Robotic). با خواندن این مقاله قادر خواهید بود انتخاب های خود را محدود کرده و جاروی مناسب استخر خود را به راحتی انتخاب کنید.


جاروی اتوماتیک فشار جانبی

این نوع جارو از فشار پمپ سیستم تصفیه آب استخر جهت عملکرد خود استفاده می کند. برخی از صاحبان استخر از همان پمپ سیستم فیلتراسیون استفاده می کنند و برخی دیگر پمپ مجزایی برای آن قرار می دهند. انتخاب هر یک از این دو حالت کاملا به خودتان بستگی دارد.

فشار آب از طرف پمپ، جارو را درون استخر به حرکت درآورده و همچنین آشغال ها را به درون کیسه جارو کشیده و داخل آن نگه می دارد. اگر استخرتان در منطقه ای قرار دارد که درختان فراوانی در اطراف آن وجود دارد و یا آشغال های درون استخر بزرگ هستند، این جارو برای شما مناسب است.

جاروی فشار جانبی بر خلاف جاروهای مکشی، ذره های کوچک را به خوبی فیلتر نمی کند و نمی تواند این ذرات را درون کیسه خود نگه دارد. با این حال، این نوع جارو آشغال های درون استخر را درون کیسه خود نگه داشته و از ورود آن ها به داخل فیلتر و سبد استرینر پمپ جلوگیری می کند، که در نتیجه آن طول دوره تمیز کردن سبد استرینر و بکواش فیلتر طولانی تر خواهد شد.

Polaris 380 Pressure Cleaner
جاروی فشار جانبی Polaris 380

مزایای استفاده از پمپ مجزا

  • استخر کمی بهتر تمیز می شود.
  • طول عمر پمپ سیستم فیلتراسیون افزایش می یابد.

معایب استفاده از پمپ مجزا

  • هزینه اضافی خرید پمپ و نصب خط لوله کشی اختصاصی

مزایای استفاده از پمپ سیستم فیلتراسیون

  • نصب ارزان تر

معایب استفاده از پمپ سیستم فیلتراسیون

  • هنگامی که فیلتر کثیف است بازدهی جارو کاهش می یابد.
Polaris 3/4HP Booster Pump
پمپ Polaris 3/4HP

جاروی مکشی اتوماتیک

جاروی مکشی اتوماتیک به یک لاین مکش جهت حرکت و تمیزکاری استخر متصل می شود و همانند یک درین متحرک عمل می کند. این نوع جارو به هنگام مکش، آلودگی ها و آب را با هم به داخل فیلتر استخری می کشد و باعث می شود مقدار آب بیشتری در گردش باشد. برخی از جاروهای مکشی قابلیت تمیز کردن دیواره های استخر را نیز دارند، لذا جارو را متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

برخلاف جاروی فشار جانبی، جاروهای مکشی در تمیز کردن ذرات کوچکتر بسیار عالی هستند. با این حال، این نوع جارو آلودگی های استخر را به داخل اسکیمر پمپ و فیلتر می کشد.

معایب

  • از آنجا که تمام آشغال ها و آلودگی ها را مستقیم به داخل فیلتر و اسکیمر پمپ می فرستد، ممکن است تمیز کردن آن ها بسیار سخت شود.
  • کثیفی فیلتر از کارایی سیستم فیلتراسیون می کاهد.
The Pool Cleaner 2 Wheel  Suction Cleaner
جاروی مکشی اتوماتیک

جاروی روباتیک

جاروی رباتیک با استفاده از یک موتور الکتریکی که درون آن قرار دارد، عمل می کند. یک ترانسفورماتور کوچک برق مورد نیاز جارو را به آن می رساند. به کمک آن جریان برق به یک جریان ولتاژ پایین تبدیل شده و سپس به جارو متصل می شود. جاروی رباتیک با استفاده از پمپی که درون آن قرار دارد، نیروی مکش ایجاد می کند. یک تراشه کامپیوتری کوچک درون جارو وجود دارد که فرم استخر را جهت نظافت در سریع ترین و کارآمد ترین راه ممکن، می آموزد. برخی از جاروهای رباتیک دارای ریموت کنترل بوده و از راه دور می توان آن را کنترل کرد. جاروی رباتیک بهترین انتخاب برای تمیز کردن آشغال های کوچک، شن و گل و لای می باشد و تنها جارویی است که هم دیواره ها و هم خطوط کاشی را تمیز می کند.

معایب

  • بسیار گران تر از جاروی فشار جانبی و جاروی مکشی است.
  • قطعات داخلی بسیاری دارد که ممکن است خراب شوند.
tigershark
جاروی روباتیک Hayward Tiger Shark

اگر هنوز برای خرید جاروی مناسب استخرتان به نتیجه نرسیده اید و سوالی در این زمینه دارید، حتما با کارشناسان ما در پولبان با شماره تلفن 44435674-021 تماس حاصل فرمائید.